20 października 2008

Czytelniczy łańcuszek

Joasiah zaprosiła mnie do ankiety czytelniczej. Niecierpię takowych łańcuszków wypełniać i posyłać dalej, ale idea słuszna, bo w czasach komputerów rzadko siegamy po ksiazkę zwłaszcza ze szybko kręcą ekranizacje dobrych czytadeł.

No to dobra bez ściemniania składam raport:

1. O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Najchętniej czytam wieczorami, kiedy cisza i spokój, ale przy kawie tez lubię poczytać ciekawe artykułu np. w Focusie. Jeśli jednak wpadnie mi w ręce coś ciekawego i wciągającego to głodówka w domu zapewniona, będe czytać do samego końca.
2. Gdzie czytasz?
To zależy od zachcianki. Najbardziej lubię czytać na siedząco na kanapie z podkulonymi nogami i z ksiażką (gazetą) na kolanach. Na leżąco chwilowo, bo albo zasnę, albo mnie ręce od podpierania bolą.
3. Jeśli czytasz (na leżąco) w łóżku, to czytasz najchętniej na plecach czy na brzuchu?
Zawsze na brzuchu.
4. Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej?
Osobiscie najchetniej czytami też oglądam horrory. Moimi ulubionymi pisarzami horrorów są Koontz`a i Masterton`a . Dlaczego horrory, bo lubię sie bać, bo zastanawiam sie co człowiek ma w głowie, zeby taką ksiażke napisać ;).
Czytuję także lekkie czytadła dla pań (wykluczam badziewne romansidła), powieści i książki przygodowe.
5. Jaką książkę ostatnio kupiłaś?
"Romans na receptę" i "Zapiski stanu poważnego" - Moniki Szwaja
6. Co czytałaś ostatnio?
"Pinokia" z moim starszym synem oraz "Kubuś Puchatek" - z młodszym :)
7. Co czytasz aktualnie?
Poradnik kupiony mi przez męża "Grzeczne dziewczynki nie awansują" Lois P.Frankel :)
8. Używasz zakładek czy zaginasz ośle rogi? Jeśli używasz zakładek, to jakie one są? Nie mam zakładek, bo są nieraz za grube by je do ksiazki włożyć. Moje książki choć czytane wyglądają jak nowe ;) Zamiast zakładek używam zawsze wszystkiego co mam pod ręką, mogą to być karty Piotruś lub skrawki papieru walającego sie po podłodze :)
9. Co sądzisz o książkach do słuchania?
Dla dzieci świetny pomysł, ale ja słucham tylko muzyki, bo jak w radiu wiadomości nadają to sie wyłączam. Pewnie przy ksiażce, by tak samo było ;)
10. Co sądzisz o ebookach?
Potrzebne są. Choć ja najwyżej korzystam z poradników. Mam troche ebooków na komputerze, ale jeśli chcę poczytać to wolę wydrukować. Zapach farby drukarskiej mnie uspokaja :)

Ok no to się upisałam. Wywołuję do odpowiedzi Ibiska1 oraz Brydzię i Gizmo.

1 komentarz:

ibisek1 pisze...

Ty nałogowcu ty... Farbę się wącha, co? :)
Dzięki za wywołanie. Postaram sie jak najszybciej uzupełnić.